Wiadomości z kraju i ze świata

Międzynarodowe Targi Książki Silesia Book

Publikacja z dnia 1970-01-01 01:00, SILESIA EXPO Białczyk Skrzypiec Spółka Jawna

Po kilkuletniej przerwie do Katowic wracają targi książki. Firma Silesia Expo na podstawie analizy lokalnego rynku podjęła decyzję o organizacji Międzynarodowych Targów Książki SILESIA BOOK, które odbędą się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2007 r.
Współorganizatorem imprezy jest Księgarnia Św. Jacka, która w ramach targów zaprezentuje ofertę III Kiermaszu Wydawców Katolickich. Do aktywnego uczestnictwa w imprezie organizatorzy zaprosili wszystkie liczące się w regionie instytucje kultury.

Patronat honorowy nad SILESIA BOOK objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski. Ponadto inicjatywę tę wspierają: Polska Izba Książki oraz Marszałek Województwa Śląskiego, a także prezydenci lokalnych miast. Dzięki takiemu wsparciu Międzynarodowe Targi Książki SILESIA BOOK wpisują sie zarówno w przyjętą przez Sejmik Województwa Śląskiego w sierpniu ubiegłego roku Strategię rozwoju kultury w województwie śląskim na lata 2006-2020 jak i w ministerialny program Promocja Czytelnictwa i Rozwój Sektora Książki.

Organizatorzy mają nadzieję, iż tego rodzaju wydarzenie przyczyni się do zmiany wizerunku Śląska jako miasta typowo przemysłowego. Jednym z głównych celów przyświecających organizatorom SILESIA BOOK jest uczynienie z imprezy kulturalnego święta miasta i w związku z tym szereg imprez towarzyszących odbędzie się poza murami SPODKA.

Wszyscy Ci, którzy odwiedzą targi będą mieli sposobność zapoznania się z pełną ofertą wydawniczą: począwszy od literatury pięknej oraz dziecięcej, poprzez podręczniki, słowniki i encyklopedie, mapy, wydawnictwa katolickie, popularno – naukowe, aż po produkty multimedialne. Impreza będzie doskonałą i niepowtarzalna okazją na spotkanie z ulubionymi autorami.

Korzystając z faktu, że jednym z dni targowych jest 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka organizatorzy przygotowali specjalną ofertę do najmłodszych i ich rodziców, umożliwiając im tym samym ciekawą, innowacyjną formę spędzenia tego szczególnego dnia. Będzie można zobaczyć i usłyszeć znanych i lubianych przedstawicieli życia publicznego z regionu czytających najmłodszym w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Uczestnicząc w targach będzie się również można bliżej zapoznać się z coraz bardziej popularną na całym świecie akcją crossing book.

Firmy, które zainteresowane są przedstawieniem swojej oferty w ramach Międzynarodowych Targów Książki SILESIA BOOK wszelkie informacje dotyczące zasad udziału w imprezie mogą znaleźć na stronie internetowej Organizatora: www.silesiaexpo.pl

Pozostałe informacje prasowe:

Monika Ledeman
Menedzer ds. Promocji
e-mail: m.ledeman@silesiaexpo.pl

Silesia Expo Białczyk Skrzypiec Sp.J.
ul. Korczaka 95, 40-340 Katowice
tel. +48 32 201 83 33
fax: +48 32 256 93 46
strona internetowa: www.silesiaexpo.pl

SILESIA EXPO Białczyk Skrzypiec Spółka Jawna

not posible to connection with ApiSendQuery