Wiadomości z kraju i ze świata

Kiermasz Książka pod choinkę

Publikacja z dnia 1970-01-01 01:00, SILESIA EXPO Białczyk Skrzypiec Spółka Jawna

Boże Narodzenie to okres, w którym obdarowujemy się prezentami. Jednym z pomysłów na taki podarunek może być książka. Wybór ten ułatwi nam Kiermasz "Książka Pod Choinkę".
Boże Narodzenie to okres, w którym obdarowujemy się prezentami. Jednym z pomysłów na taki podarunek może być książka. Wybór ten ułatwi nam Kiermasz KSIĄŻKA POD CHOINKĘ organizowany przez SILESIA EXPO w największym centrum handlowo – rozrywkowym na Śląsku – Silesia City Center, który odbędzie się w dniach 1-3 grudnia 2006 roku.
Kiermasz to impreza, na której będzie można dokonać przeglądu nowości wydawniczych książek, albumów, literatury dziecięcej, słowników, encyklopedii, map, przewodników turystycznych, poradników z różnych dziedzin życia, komiksów czy produktów multimedialnych. Wydarzenie to urozmaici wiele imprez towarzyszących:

  • Dla najmłodszych inscenizacja baśni Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Inscenizację tej znanej i lubianej baśni przygotowują dziewczynki ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Katowicach Szopienicach, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek oraz spotkanie z Koziołkiem Matołkiem na stoisku Oficyny Wydawniczej G&P w związku z promocją nowego wydania „Przygód Koziołka Matołka” zapraszamy dzieci na spotkanie oraz do wspólnej fotografii z Koziołkiem przez cały okres trwania Kiermaszu.
  • Występ zespołu Gang Marcela. Koncert odbędzie się 3 grudnia o godz. 15.00 i będzie połączony z występem zespołu dziecięcego „Dino”. Jest to promocja książeczki dla dzieci „Dekalog w tekstach, piosenkach, obrazach”, do której dołączona jest płyta z piosenkami dla dzieci.
  • 1 i 2 grudnia na stoisku Księgarni Św. Jacka odbędzie się spotkanie z piłkarzem Krzysztofem „Gucio” Warzychą, który będzie podpisywał swoją książkę „Dwa kluby, dwa kraje, jedna piękna kariera”.
  • Pokaz ręcznego czerpania papieru zaprezentuje firma Kalander z Gliwic. Papier czerpany będzie w dębowej kadzi papierniczej. Do odciskania wyczerpanego papieru użyta zostanie zabytkowa praska. Prezentacja ma na celu przybliżenia historii papieru. Każdy uczestnik takich warsztatów otrzymuje własnoręcznie wyczerpany papier, który może podpisać gęsim piórem.
  • Wystawa Mikołajów to kolekcja prawie 200 Mikołajów gromadzonych przez kolekcjonerkę przez ponad 30 lat. Najstarszym eksponatem jest Mikołaj z mydła z 1954 roku.
  • Pokaz wykonywania ozdób choinkowych, który zaprezentuje znana artystka ludowa Pani Maria Mikus – Zółcińska pokaże, jak można zrobić ozdoby choinkowe z bibułki. Dzieci będą miały okazję razem z panią Marią wykonać ozdoby na choinkę z papieru.
  • Wystawa starych kartek świątecznych z lat 60-tych, które pochodzą z wielu krajów Europy.
  • 1 grudnia w godzinach 17.00 – 18.00 na stoisku Księgarni św. Jacka odbędzie się spotkanie z Ks. Jerzym Szymikiem, teologiem i poetą, profesorem dogmatyki na KUL i UŚ, członkiem watykańskiej Międzynarodowej Komisji Teologicznej, laureatem nagrody „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka. Będzie on podpisywał swoje książki oraz najnowszy tomik wierszy „Cierpliwość Boga”.
  • Konkurs dla odwiedzających. Już dziś zapraszamy Państwa do udziału w konkursie – do wygrania ATRAKCYJNE NAGRODY KSIĄŻKOWE, ALBUMY I ENCYKLOPEDIE CZOŁOWYCH WYDAWNICTW POLSKICH. Wystarczy zapełnić pola na odwrocie ulotki dostępnej w Biurze Obsługi Kiermaszu podpisami lub pieczątkami wszystkich Wystawców Kiermaszu KSIĄŻKA POD CHOINKĘ. Ulotki należy do 3 grudnia do godz. 15.00 wrzucić do urn zlokalizowanych w Silesia City Center na Placu Tropikalnym, gdzie o godzinie 17.00 nastąpi losowanie nagród.

KIERMASZ KSIĄŻKA POD CHOINKĘ to jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne wydarzenie na Śląsku. Towarzyszyć mu będzie otwarcie jedynego na Śląsku DARMOWEGO SZTUCZNEGO LODOWISKA. Stanie ono w samym centrum Jarmarku Świątecznego na Placu Słonecznym przed Silesia City Center. Tafla o wymiarach 15 x 25 m będzie do dyspozycji wszystkich amatorów łyżew w godzinach otwarcia Centrum Handlowego. Na miejscu będzie możliwe pozostawienie ubrań w szatni oraz wypożyczenie łyżew. Z lodowiska będzie można korzystać aż do końca marca 2007 roku.

Pozostałe informacje prasowe:

Monika Ledeman
Menedzer ds. Promocji
e-mail: m.ledeman@silesiaexpo.pl

Silesia Expo Białczyk Skrzypiec Sp.J.
ul. Korczaka 95, 40-340 Katowice
tel. +48 32 201 83 33
fax: +48 32 256 93 46
strona internetowa: www.silesiaexpo.pl

SILESIA EXPO Białczyk Skrzypiec Spółka Jawna

not posible to connection with ApiSendQuery